Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Magazín Jak správně umístit postel

Kam umístit postel, aby splnila svůj účel a dopřála vám dobrý spánek

Dobře se vyspat? K nezaplacení. Aby toho člověk dosáhl, musí mít nejen klid, ale především také kvalitní postel a matraci. Ovšem ani to ještě není všechno. Důležité také je, kam postel v ložnici umístíte. Někde se totiž prostě nikdy nebude spát dobře.

V posteli stráví člověk třetinu života

Jakmile sáhnete po tužce, abyste si rozkreslili, kde najde jaký kus nábytku v ložnici své místo, začněte s postelíPostel je klíčová, právě v ní člověk stráví třetinu života a je především místem odpočinku, relaxace a zotavení – jinými slovy oázou klidu. Právě proto je dobré se řídit se osvědčenými zásadami, kam postel umístit, aby splňovala to, co od tohoto kusu nábytku čekáváme

Správně zvolené místo = dobrý spánek

Především by neměla být volně v prostoru. Je dobré ji ukotvit, a to čelem ke zdi proti dveřím do ložnice. Vyvarujete se tak pocitu nestability a nejistoty, kterou by volně „plovoucí“ postel v prostoru mohla vyvolávat, a naopak tím navodíte pocit opory a bezpečí. Neměla by stát ani v těsné blízkosti dveří ani okna. Proudění vzduchu by mohlo způsobit bolesti hlavy či zad i nachlazení.

Postel je místem odpočinku a relaxace

Postel má být přístupná z obou stran. Ne každý prostor to sice člověku dovolí, ale pokud je jedna strana u zdi a partner vás musí přelézat, není to zrovna ideální řešení. Volné místo kolem postele pak oceníte i při převlékání peřin.

Postel nejlépe dřevěnou

Postel by měla být vyrobena z přírodního materiálu. Ideální je dřevo, právě to vám zaručí hluboký a uklidňující spánek. Velikost člověk volí nejen podle dispozice místnosti, v níž ji chce umístit, ale také podle toho, jakou má o spánku představu. Manželské postele mohou být široké i dva metry a splňují tak i nároky těch, kdo mají při spánku rádi dostatek prostoru. Postele pro děti se vyrábějí v různých provedeních, oblíbené jsou i postele patrové se schody, díky nimž je možné zvětšit prostor na hraní a vyřešit i problém s menším pokojem pro děti.

© 2024, Drewmaxcz.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky