Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Magazín Jak vybrat matraci

Jak správně vybrat kvalitní matraci

Každý z nás spí jinak a má jiné nároky. Někdo na břiše, někdo na boku, jiný zase na zádech. Někomu stačí tvrdší matrace, jinému zase vyhovuje se do postele pěkně zabořit. Jedno však máme všichni společné - chceme spát na kvalitní a komfortní matraci

Na trhu jich je ale nepřeberné množství a není vůbec snadné rozpoznat matraci kvalitní od té nekvalitní. Pojďme se tedy podívat na to, jak vybrat správnou kvalitní matraci.

Kvalita je nutná pro zdravý spánek

Že je vaše matrace buď stará, nebo bohužel opravdu nekvalitní a je potřeba ji vyměnit za novou poznáte úplně jednoduše - vůbec se nevyspíte! Pokud se v noci převalujete, vstáváte nevyspaní a unavení, je na čase vybrat novou matraci. A to poměrně rychle. Spaní na nekvalitní matraci totiž může vést i k zdravotním problémům, nejen bolestem hlavy a zad, ale i depresím či nadváze.

Matrace

Vybírat dnes můžete z různých materiálů. Za nejkvalitnější matrace jsou označovány matrace z líné pěny, které dokáží regulovat teplotu a tím omezují pocení. Navíc se dokonale přizpůsobí vašemu tělu.

Měkká matrace vás nepodpoří

Důležitým faktorem při koupi nové matrace je její bodová elasticita, jinými slovy by se matrace měla prohýbat pouze tam, kde na ni vyvinete tlak. Měla by se tak tělu dokonale přizpůsobit a současně mu poskytnout oporu. Kupříkladu bederní část by se neměla oproti zbytku těla příliš propadat, to značí, že je matrace příliš měkká.

Jednou z podstatných vlastností matrace je rovněž počet zón. Matrace jich mívají od 3 do 7, přičemž jsou tyto zóny různě pevné dle intenzity zatížení. 

Výběr správné matrace

Aby se vám spalo jako v bavlnce, dbejte také na tvrdost matrace. Na trhu najdete měkké, středně tvrdé a tvrdé. Ortopedi doporučují spíše středně tvrdé a tvrdé matrace, které poskytnou dostatečnou oporu vašim zádům.

Kvalitní matrace se pozná tak, že dokonale rozloží hmotnost těla, kopíruje jeho tvar, poskytuje páteři dostatečnou oporu a také uvolnění zádovým svalům.

© 2024, Drewmaxcz.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky