Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Magazín Jak vybrat správnou matraci

Se správnou matrací se vám z postele prostě nebude chtít!

Jak si kdo ustele, tak si lehne. A rozhodně to není jen o povlečení a peřině. Váš spánek ovlivní především matrace, na kterou se večer uložíte k spánku. Její výběr proto nepodceňujte, bude vám společníkem po celou noc až do rána! Jenže, jak si vybrat tu správnou matraci, aby vám vyhovovala a vydržela třeba i patnáct let? Poradíme vám, čím se řídit při jejím výběru.

Výběr správné matrace je důležitý

Jedním z nejdůležitějších aspektů je tvrdost matrace. Ta by neměla být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Vliv na výběr má především váha člověka. Pokud máte nějaké to kilo navíc, volte spíš tvrdší matraci, jestli jste jako proutek, sáhněte klidně po měkčí. Správnou volbu ovlivňuje i způsob spaní. Trávíte-li většinu noci na břiše nebo zádech, vybírejte z tvrdších variant, volíte-li spíše polohu na boku, sáhněte po té měkčí, ochráníte tak vaše klouby.

V posteli v noci i ve dne!

A teď jakou – pěnovou, pružinovou nebo taštičkovou? Věřte tomu, že pokud výběr nepodceníte, budete chtít ve svém pelíšku nejen snídat, ale i obědvat a možná i večeřet. Nebude se vám z něj prostě chtít!

Pokud sáhnete po pěnové matraci, budete moci, alespoň u většiny z nich, libovolně volit, jestli se vám chce spát na měkčí nebo tvrdší straně. Pěny v jedné matraci totiž bývají o různé tuhosti, a tak je stačí jen otočit. Jsou také lehčí, některé jdou i srolovat, vynikají dobrou cirkulací vzduchu a dobře odvádějí vlhkost.

Taštičková, pěnová nebo pružinová matrace?

Máte při vyslovení spojení pružinová matrace pocit, že vás něco tlačí do zad? Nebojte, není pružina jako pružina. Ty dnešní už vás určitě nebudou píchat do zad! Pružiny v matracích už jsou dnes navzájem spojeny přídavnými pérky, aby se nemohly uvolňovat. Jejich výhodou je dlouhá životnost. Nevybírejte však z pružinových matrací, máte-li v plánu pořídit polohovatelný rošt.

Na chalupu nebo domů?

Než sáhnete po jakékoli matraci, zvažte i frekvenci jejího užívání. Je totiž rozdíl, jestli ji budete užívat dennodenně nebo spíš příležitostně, například o víkendech na chalupě. Klasické pružinové se ke každodennímu užívání tolik nehodí, ale jejich plnohodnotnou verzí na každý den, jsou matrace taštičkové. Ty obsahují malé pružiny umístěné do samostatných taštiček. Spát se vám na nich bude skvěle – pružinek je v nich kupa, a právě to velké množství zajišťuje optimální rozložení hmotnosti.

Matrace potřebuje pravidelnou péči

Pak už jen stačí vybrat potahový materiál, ty správné rozměry a těšit se na klidné noci, při nichž načerpáte novou energii. A nezapomínejte, i kvalitní matrace potřebuje odpovídající péči. Pravidelně perte potah matrace, větrejte ji a jednou měsíčně ji otočte, vyvarujete se tak, že bude někde proleželá víc než jinde.

© 2024, Drewmaxcz.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky