Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Magazín Jak zařídit předsíň

Jak zařídit předsíň

Při vstupu do domu či do bytu chcete příjemně uvítat nejen návštěv, ale také sebe. Udělejte si radost a vyšperkujte si vstupní halu, chodbu i předsíň do nejmenšího detailu. Příjemným uvítacím prvkem může být větší květina, obraz nebo třeba rodinné fotografie, které prostor zosobní. 

Světla a prostoru není nikdy dost

Ve většině domácností je velká světlá prostorná chodba téměř nedostižným snem. Realitou všedních dní se stává malá, temná a velice neprostorná předsíň. Ale i úzká předsíň se dá opticky zvětšit. Ptáte se jak? Stačí si pamatovat základní pravidla - nábytku po málu, všude použít světlé barvy a na zeď pověsit zrcadlo. Zrcadlo může být i větších rozměrů - čím větší zrcadlo, tím víc optického klamu. Kromě toho, že prostor opticky rozšíří, přinese vám do něj další světlo. 

Na zdi předsíně volte světlé barevné odstíny, které prostor opticky zvětší. A barvu použijte otěruvzdornou. Můžete také použít dřevěný obklad, do kterého rovnou navrtáte háčky na odložení svršků - pokud bojujete s prostorem, zbavíte se tak nutnosti mít věšák. 

Všechny titěrnosti ukliďte

Spousta malých věcí vytváří v malém prostoru dojem chaosu a nepořádku. Klíče nenechávejte povalovat se jen tak na komodě. V dnešní době existují nádherné skříňky na klíče, tak proč toho nevyužít. Navíc už se nebudete muset přehrabovat v té hromadě kovu, klíče budete mít přehledně seřazené na háčcích uvnitř skříňky. 

Na malé dekorace také zapomeňte. Nebo je alespoň omezte na minimum. Zbytečně z nich budete jen utírat prach. Stačí jedna výrazná váza nebo dekorační mísa a máte vystaráno. 


Odkládací plochy a úložné prostory jsou alfou a omegou každé předsíně

Zcela zásadní kus nábytku v předsíni je botník a k němu samozřejmě věšák na svršky. Můžete je pořídit samostatně nebo jako součást nějaké větší předsíňové stěny. Pokud máte málo místa, můžete si pořídit třeba sedací bednu, nebo stylovou truhličku, do které vše chytře skryjete. Navíc tím zabijete dvě mouchy jednou ranou - budete mít místo pro svršky, které denně nepoužíváte, a zároveň získáte místo na sezení. 

Pokud máte opravdu malou předsíň, ale potřebujete místo na sezení, máme pro vás nápadité řešení tohoto zdánlivě složitého problému - použijte sklopná sedátka, která přivrtáte na stěnu. 

Ať už si naše rady vezmete k srdci, nebo ne, nezapomínejte na jedno - vždy záleží jen a pouze na vašem vkusu. Takže buďte originální a vložte do interiéru kus sebe. A teď hurá do práce. Začít můžete třeba výběrem nového nábytku do předsíně.

© 2024, Drewmaxcz.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky