Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Magazín Jaký vybrat nábytek do dětského pokoje

Jaký vybrat nábytek do dětského pokoje

Ne nadarmo se říká, že laciné je dvakrát placené. U nábytku do dětského pokoje to platí snad dvojnásob. Musíte počítat s tím, že bude značně namáhaný. Ti naši malí andílci totiž velice rádi na nábytek lezou všemi různými nezpůsobnými způsoby, skáčou na něj ze všech stran... a vůbec nejraději z něj staví roztodivné pevnosti a bunkry. 

Někomu se může zdát, že vybavit dětský pokoj je jednoduché. Jasně, když máte jasnou představu, zkušenosti a dobrého rádce, tak ano. Ale vemte si, že napasovat do jedné místnosti několik funkcí (ložnici, pracovnu, hernu) není úplně jednoduché. A ještě s jednou malou podmínkou - pokoj nesmí být přeplněný, pak by se v něm potomkovi nebydlelo nejlíp. 

Nábytek do dětského pokoje vybírejte s ohledem na záliby vašeho dítěte

Při výběru nábytku byste měli zohlednit tužby a přání vašeho potomka. Těžko se malé princezně posedlé růžovou barvou bude vysvětlovat, že ta žlutá nebo zelená barva na nábytku je fajn. Stejně tak zapálenému fotbalistovi nevysvětlíte, že skříň s hokejovým motivem je víc cool. Proto nábytek vždy vybírejte s dítětem společně. Moudrá rada z oblasti psychologie říká, že pak bude mít dítě k nábytku větší vztah a bude si ho i více vážit. 

Nezapomínejte ani na aktuální potřeby dítěte. Batole potřebuje zcela jiný prostor než předškolák nebo školák. Školákovi musíte zajistit navíc i příjemný prostor pro učení, aby se mu nové poznatky lépe vstřebávaly do hlavy. K tomu je v první řadě zapotřebí koupit pořádný psací stůlBatole zase potřebuje barvy a pořádný prostor pro stavění kostek - v tom případě můžete pořídit barevný hrací stoleček. Jednu potřebu mají ale všechny dětské pokoje společnou - potřebují dostatek úložných prostor

Dalším pravidlem dětského nábytku je, že musí být nejenom funkční, ale také bezpečný. Děti jsou tvorové zvídaví, jejich malé prstíčky vlezou do každé škvírky. Prostě a jednoduše zkoumají svět kolem sebe. Občas mají tendenci zavěsit se na dvířka od skříní, jindy mají postel za trampolínu. Proto vždycky, když budete vybírat nábytek do dětského pokoje, věnujte zvýšenou pozornost kvalitě zpracování a neřiďte se pouze designem.

Mezi nebezpečná místa patří ostré rohy (v obchodech ale můžete za pár korun koupit chrániče na rohy), nezačištěné okraje, špatně dotažené šrouby, nebo povolené úchyty.

Skříňky a komody raději vždy upevněte ke zdi. Pád nábytku již zavinil nejedno ošklivé zranění. 

© 2024, Drewmaxcz.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky