Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Magazín Zahrada a děti. Co by nemělo chybět?

Vytvořte ze své zahrady místo přátelské dětem. Stačí k tomu pár herních prvků

Současné generace s oblibou říkají: "To za nás, to byly děti neustále venku. Kdepak tablety a všechny ty internety, ty jen děti zavírají doma!" Něco na tom možná je. Dnešní technické vymoženosti dětem nabízí úplně jinou zkušenost, jiné zážitky. Když jim ale člověk nabídne i jiné možnosti vyžití, jiná dobrodružství, rádi po nich sáhnou! Vytvořte proto ze své zahrady místo přátelské dětem - hřiště, kde si budou hrát a užívat zábavu na čerstvém vzduchu. Vděční vám jistě budou i sousedé, s jejichž dětmi se ty vaše přátelí! 

Jak poskládat hřiště

Co je základem každého dětského hřiště? Hned zkraje se člověku vybaví pískoviště, houpačka a skluzavka. V závěsu je domeček nebo průlezkybilanční prvky. Tak hurá do toho, co je pro vás, respektive pro vaše děti, to nejzábavnější?

Pískoviště je skvělá věc, která baví děti od útlého věku. Jakmile se přežene období, kdy strkají všechno do pusy a ochutnat písek je skvělá zábava, můžete je na pískovišti nechat samotné stavět všechno možné i nemožné. Hrady, silnice, domy, tunely a v neposlední řadě chystat "pískové" pochutiny typu kafíčko a dortík. Je zábava děti pozorovat a hodnotit jejich výtvory, které rok od roku nabývají na důmyslnosti a odráží jejich fantazii. Ve výsledku je tak pískoviště vlastně takový edukativní nástroj na čerstvém vzduchu. Lepší než hry na tabletu, co myslíte?

Při jeho pořizování myslete i na bezpečí dětí. Nejlepší volbou je pískoviště, které lze zakrýt. Pokud je víko jeho součástí, není co řešit. Pískoviště totiž díky němu bude chráněné nejen před nečistotami, které tam ze zahrady mohou napadat, ale i před nezvanými zvířecími hosty. Některá pískoviště jsou chytře řešená a víko po rozložení vytvoří po stranách lavičky, což ocení děti i vy, když se ke hře budete muset přidat.

Bez čekání rovnou na houpačku

Hitem hřišť i vaší zahrady může být i houpačka. Zatímco na veřejných hřištích bývá běžně obsazená a vy musíte řešit situaci, kdy chce vaše dítě nutně na houpačku, jenže to cizí z ní nechce slézt, ačkoli je tam už půlhodiny, vám odpadnou. Jupí! Vlastní houpačka to jistí.

Děti se na ní budou moci houpat klidně celý den. Zavěsit ji můžete na větev pevného stromu, pergolu nebo třeba sušák na prádlo (když to zvládne). Nejlepším řešením je však přímo herní konstrukce, na níž bude houpačka jen takovou třešničkou na dortu. 

Herní konstrukce totiž může čítat řadu prvků. Domeček, lezeckou stěnu, provazovou stěnu a třeba také skluzavku. To je totiž nejlepší cesta, jak se zase dostat dolů. A protože skluzavky bývají krásně barevné, je to i prvek, který herní konstrukci rozzáří.

O to přeci jde, aby i zahrada byla veselým místem, kde si nejen děti užijí spoustu zábavy! 

© 2024, Drewmaxcz.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky